077-2077147

א' - ה': 10:00 - 18:00, ו': 9:30 - 13:00

דברו עם המומחית!

אשמח לסייע ולייעץ בכל נושא

טונרים חליפיים למדפסת

טונרים חליפיים למדפסת
טונרים הם תחליף לראשי הדיו במדפסת הלייזר. הטונרים מגיעים בצורת קופסא שמכילה אבקה שנצמדת לדף בזמן ההדפסה. ישנם טונרים מקורים שנחשבים לאיכותיים ביותר ומתאימים למדפסת שאותה רכשתם. ניתן למצוא טונרים חלופיים למדפסת אשר אינם מיוצרים אצל אותו היצרן בכל חנות לציוד משרדי, ניתן למצוא את שני סוגי הטונרים, המקורי והחלופי. יש אנשים שמעוניינים לחסוך כסף ויעדיפו לרכוש את הטונר החלופי, אשר מיוצר בעלויות הזולות ביותר. גם כשרוכשים טונרים חלופיים יש להיזהר, היות וישנם טונרים שממלאים אותם באבקה לא איכותית, ובמקום להדפיס בשחור כמו טונר מקורי הם מדפיסים בצבע אפור ובצורה לא איכותית.
ההבדל בין טונר מקורי לבין טונר חלופי
טונר חלופי מדפיס באותה כמות ובאותה איכות כמו הטונר המקורי, אך אינו נושא את שם היצרן של המדפסת ומיוצרעל ידי חברות אחרות.  יש לציין, כי טונרים חלופיים למדפסת, זולים באופן משמעותי מהטונרים המקוריים ואפילו מגיעים לשליש מחיר מהמחיר של הטונר המקורי. טונרים אלו, המיוצרים המפעלים שאינם בבעלות חברת המדפסות, הן בעלי איכות הדפסה ממש כמו של הטונר המקורי והם אינם ממוחזרים, כי אם חדשים לחלוטין.
לגבי מי שמעוניין לרכוש טונרים תואמים, או טונרים חלופיים למדפסות, יש לשאול את המוכר בחנות לציוד משרדי, איזו אחריות הוא מעניק על מוצריו ומה אחוזי הבלאי של הטונרים. זה אמנם נכון, שיש משהו מפתה ברכישה של טונר זול יותר, אך כאשר מדובר על הדפסות קונבנציונאליות. מעבר להדפסות אלה, כשאר מדובר על הדפסות של תמונות או של גרפיקה למשל יש ללכת על בטוח ולרכוש טונר שיהיה מקורי.
האם יש הבדל באיכות ההדפסה בין טונר מקורי לבין חלופי?
לפני שתחליטו לרכוש טונר מקורי או חלופי, יש לדעת, כי איכות ההדפסה תלויה בכמה גורמים: הראשון הוא איכות אבקת הטונר. גורמים נוספים, קובעים את איכות הטונר ואת איכות הרכבתו. לפני שתחליטו על רכישת טונרים חלופיים למדפסת, וודאו אם החברה שמייצרת אותם היא מוכרת ואם נמכרים הרבה טונרים מסוג ספציפי זה. במידה ומדובר על טונרים של חברה לא מוכרת או שהטונרים זולים מאוד בהשוואה למחיר הממוצע לא כדאי כי תיטלו את הסיכון.

 

איך אפשר לעזור?